Hakkımızda

Sağlıklı yaşamak, sağlıklı beslenmek için hayat boyu öğrenin...

"Tarım Akademisi" konusunda bilinçlenme yönünde yaptığı çalışmalarla tarıma hizmet vermeyi görev edinmiştir.

Amacımız

Türkiye'nin uluslararası standartlarda üretim ve pazarlama yaparak ithalatçı değil ihracatçı olarak dünya piyasalarında yer almasıdır. Bu maçla yeterli bilincin oluşturularak üretimdeki sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi için hayat boyu öğrenimle sektörümüzde fark yaratacağız.

Tarladan sofraya sağlıklı ürünün sunulabilmesi için bilinçli üretim yapılması şarttır. 

Hedef Kitleler

Çiftçiler, girişimciler, veteriner hekimler, akademisyenler, öğrenciler, ilgili üniversite mezunları, sivil toplum kuruluşları, tedarikçiler, sanayii, yan sanayii

Hedeflerimiz

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun mühendis, veteriner hekim, tekniker, teknisyen ve öğrencilerin edindiği teorik bilgileri uygulamalı programlarla pekiştirmelerini sağlayarak sektöre hazırlamak.
   
 • Yatırım yapmayı düşünen veya yatırıma başlamış girişimcilere ve çiftçilere güncel teknoloji ve altyapıyı kullanarak, uygulamalı programlarla, bilinçli ve karlı üretim yapabilmeleri için doğru karar verebilme yetisini kazandırmak.
   
 • Çiftçilere, yatırımcılara,  sektör temsilcilerine ve öğrencilere yönelik ayrı ayrı geliştirilmiş içeriklerle çeşitli formatlarda yayınlar hazırlamak.
   
 • Tarımdaki tüm fırsatları ve gelişmeleri ilgili taraflara iletecek altyapılara içerik sağlamak.
   
 • Güncel teknolojiyi ve alt yapıyı bilgiyi kullanarak  sektörün tüm paydaşlarının hizmetine sunmak.
   
 • Yurt içi ve yurt dışı pazarlarında yer almak isteyen üretici, sanayi, ve yatırımcıların üretim ve pazarlama aşamalarını sorunsuz geçebilmeleri için gerekeli alt yapı bilgisini vermek.